Bezcukrowe kulki à la rafaello

Jeśli w czasie ciąży unikasz cukru, ten deser szybko stanie się Twoją ulubioną przekąską! Kasza jaglana to skarbnica wartościowych dla organizmu substancji. A dzisiaj to właśnie ona jest główną bohaterką naszego dania.


Składniki:

  • mleko kokosowe
  • pół torebki kaszy jaglanej
  • miód
  • naturalne kakao
  • dwie garści orzechów ziemnych bez soli
  • wiórki kokosowe

Przygotowanie:

Do mleka kokosowego dodaj szklankę wody, wymieszaj i zagotuj. Do garnka włóż torebkę kaszy jaglanej i gotuj aż do uzyskania miękkości. Zblenduj orzechy ziemne i dosyp do nich 2 łyżki naturalnego kakao oraz garść wiórków kokosowych. Następnie całość połącz z kaszą i ponownie zblenduj. Gotową mieszankę pozostaw na około 15 minut. Po tym czasie uformuj małe kulki i obtocz je w wiórkach kokosowych. Nastaw piekarnik na 180 stopni. Włóż gotowe kulki i piecz przez 10-15 minut. Wyjmij deser z piekarnika. Odczekaj do wystygnięcia. Podawaj lekko schłodzone. Smacznego!

przepisy Pregna
Pregna START - nowośćPregna START

Pregna START to suplement diety dla kobiet planujących ciążę, zawierający rekomendowane składniki kwas foliowy, jod, witaminy D, cynk oraz witaminę B6.

Poznaj Pregna START
Pregna PLUS

Pregna PLUS to suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, zawierający rekomendowane składniki kwasu foliowego, żelaza, jodu i witaminy D.

Poznaj Pregna PLUS
Pregna PLUS

Pregna 250 DHA to suplement diety dla kobiet w ciąży, zawierający kwas omega-3 DHA wspomagający rozwój mózgu dziecka.

Poznaj Pregna 250 DHA
Pregna START - nowośćPregna Vomi

Pregna Vomi to suplement diety dla kobiet, które odczuwają dyskomfort w postaci umiarkowanych mdłości związanych z ciążą.

Poznaj Pregna Vomi
* Stanowisko Zespołu Ekspertów PTG w zakresie suplementacji witamin i mikroelementów podczas ciąży. Ginekol. Pol. 2014, 82, 550-553; Wytyczne suplementacji witaminą D dla Europy Środkowej. Endokrynol. Pol. 2013: Vol 64, Nr 4, 319-327