Krem z dyni z grzankami

Krem z dyni to fantastyczne danie na chłodne, jesienne wieczory. Jego przygotowanie trwa krótko i nie jest drogie, dzięki czemu szybko możemy cieszyć się sycącym i gorącym posiłkiem przy niewielkim nakładzie finansowym.


Składniki:

 • 1 dynia średniej wielkości,
 • 2 cebule,
 • 3 ząbki czosnku,
 • 2 pomidory,
 • pęczek włoszczyzny,
 • chleb (w zależności od preferencji),
 • oliwa z oliwek,
 • przyprawy: imbir mielony, kurkuma, pieprz i sól, czosnek
 • *puszka mleka kokosowego

Przygotowanie:

 1. Czosnek i cebule obierz, umyj i pokrój. Dynię obierz ze skórki i umyj. Następnie pokrój, usuwając pestki wraz z miąższem. Chleb pokrój w kostkę na grzanki. Pomidory również obierz i pokrój w kostkę, usuwając miąższ.
 2. Wstaw wodę. Gotuj włoszczyznę.
 3. Podsmaż chleb na oliwie, dodając odrobinę przyprawy czosnkowej.
 4. Na głębokiej patelni lub w garnku podsmaż cebulę, czosnek i pomidora. Dodaj dynię. Mieszaj całość i smaż przez około 7 minut. Dodaj wymienione przyprawy w proporcjach odpowiadających gustowi.
 5. Zalej gotowym bulionem mieszankę z dynią. Jeśli masz ochotę, dodaj włoszczyznę z garnka. Całość gotuj przez około 15 minut. Następnie zblenduj na gładką masę. Podawaj z grzankami.
 6. W zależności od preferencji, dodaj odrobinę mleka kokosowego o dobrym składzie (np. woda + mleko kokosowe).
przepisy Pregna
Pregna START - nowośćPregna START

Pregna START to suplement diety dla kobiet planujących ciążę, zawierający rekomendowane składniki kwas foliowy, jod, witaminy D, cynk oraz witaminę B6.

Poznaj Pregna START
Pregna PLUS

Pregna PLUS to suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, zawierający rekomendowane składniki kwasu foliowego, żelaza, jodu i witaminy D.

Poznaj Pregna PLUS
Pregna PLUS

Pregna 250 DHA to suplement diety dla kobiet w ciąży, zawierający kwas omega-3 DHA wspomagający rozwój mózgu dziecka.

Poznaj Pregna 250 DHA
Pregna START - nowośćPregna Vomi

Pregna Vomi to suplement diety dla kobiet, które odczuwają dyskomfort w postaci umiarkowanych mdłości związanych z ciążą.

Poznaj Pregna Vomi
* Stanowisko Zespołu Ekspertów PTG w zakresie suplementacji witamin i mikroelementów podczas ciąży. Ginekol. Pol. 2014, 82, 550-553; Wytyczne suplementacji witaminą D dla Europy Środkowej. Endokrynol. Pol. 2013: Vol 64, Nr 4, 319-327