Odchudzone lekkie brownie – czekoladowo - pomarańczowa chwila zapomnienia

Kobiety oczekujące potomstwa niejednokrotnie odczuwają zwiększoną potrzebę spożywania słodkich potraw. Jedzenie słodyczy w nadmiernej ilości nie służy nikomu, w szczególności przyszłej mamie. Czym są jednak argumenty zdrowotne i obawa o rosnącą wagę wobec zachcianek podczas ciąży? Poniższy przepis na odchudzone brownie to udana próba połączenia dbałości o zdrowie z nieposkromionym apetytem na czekoladę.


Składniki:

  • 3 tabliczki gorzkiej czekolady
  • 2 łyżeczki miodu
  • 6 jajek
  • 100 ml soku z pomarańczy
  • skórka z jednej pomarańczy
  • szczypta soli (opcjonalnie)

Składniki na polewę:

  • 1 pomarańcza
  • 1 łyżka miodu

Wykonanie:

1. Rozpuszczamy czekoladę z miodem w kąpieli wodnej. Pozostawiamy do przestygnięcia.
2. Osobno miksujemy żółtka i białka.
3. Utrzepane żółtka mieszamy z lekko ostudzoną masą czekoladową. Do mieszanki dodajemy skórkę pomarańczową i wyciśnięty sok z pomarańczy.
4. Białka ubijamy na sztywną pianę ze szczyptą soli.
5. Delikatnie łączymy z masą czekoladową. Mieszamy tylko do połączenia składników.
6. Wkładamy do rozgrzanego do 220’C piekarnika na 10 minut. Należy kontrolować jak szybko ciasto się ścina. Jeśli ciasto będzie w piekarniku zbyt długo, zrobi się z niego sucha gąbka, a nie wilgotne nasączone czekoladą brownie.


Źródła:

Oryginalny przepis pochodzi z książki “Rewolucja na talerzu”

Smacznego!

przepisy Pregna
Pregna START - nowośćPregna START

Pregna START to suplement diety dla kobiet planujących ciążę, zawierający rekomendowane składniki: kwas foliowy, jod, witaminę D, cynk, cholinę, witaminę B6 oraz witaminę B12.

Poznaj Pregna START
Pregna PLUS

Pregna PLUS to suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, zawierający rekomendowane składniki: kwas foliowy, żelazo, jod, witaminę D oraz kwas omega-3, DHA.

Poznaj Pregna PLUS
Pregna PLUS

Pregna DHA to suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, zawierający kwas omega-3, DHA wspomagający rozwój mózgu dziecka.

Poznaj Pregna DHA
Pregna START - nowośćPregna Vomi

Pregna Vomi to suplement diety dla kobiet, które odczuwają dyskomfort w postaci umiarkowanych mdłości związanych z ciążą, zawiera wyciąg z kłącza imbiru, witaminę B6 oraz magnez.

Poznaj Pregna Vomi
* Stanowisko Zespołu Ekspertów PTG w zakresie suplementacji witamin i mikroelementów podczas ciąży. Ginekol. Pol. 2014, 82, 550-553; Wytyczne suplementacji witaminą D dla Europy Środkowej. Endokrynol. Pol. 2013: Vol 64, Nr 4, 319-327