Piętrowy deser owocowy

Jeżeli wciąż dokuczają Ci zachcianki w okresie ciąży i masz ochotę na deser, koniecznie sprawdź nasz dzisiejszy przepis. Jest zdrowy, pyszny i szybki w przygotowaniu!


Składniki:

  • 2 jogurty naturalne,
  • 1 mleko kokosowe,
  • szklanka świeżych malin,
  • szklanka świeżych truskawek,
  • świeże liście mięty,
  • pół szklanki płatków owsianych,
  • pół szklanki jagód.

Przygotowanie:

Wszystkie owoce dokładnie umyj. Połowę truskawek pokrój w plastry. Resztę zblenduj z mlekiem kokosowym (3 łyżkami). Przygotuj 2 pucharki. Pamiętaj, aby każda warstwa deseru była cienka. Maliny zblenduj dodając 3 łyżki mleka kokosowego. Połowę gotowej mieszanki z malin umieść na dnie każdego pucharka. Posyp odrobiną płatków owsianych. Następnie ułóż warstwę z jogurtu naturalnego przy pomocy łyżki. Na warstwie z jogurtu połóż pokrojone w plastry truskawki. Na truskawkach ponownie ułóż warstwę z jogurtu. Kolejną warstwę zrób z pozostałej mieszanki malin z mlekiem kokosowym. Następne piętro to ponownie płatki owsiane. Na nich umieść zblendowane truskawki z mlekiem kokosowym. Ułóż ostatnią warstwę z jogurtu. Posyp ją płatkami owsianymi, a następnie jagodami. Na samej górze umieść świeże liście mięty. Wstaw do lodówki i podawaj po wcześniejszym schłodzeniu.

Smacznego!

przepisy Pregna
Pregna START - nowośćPregna START

Pregna START to suplement diety dla kobiet planujących ciążę, zawierający rekomendowane składniki kwas foliowy, jod, witaminy D, cynk oraz witaminę B6.

Poznaj Pregna START
Pregna PLUS

Pregna PLUS to suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, zawierający rekomendowane składniki kwasu foliowego, żelaza, jodu i witaminy D.

Poznaj Pregna PLUS
Pregna PLUS

Pregna 250 DHA to suplement diety dla kobiet w ciąży, zawierający kwas omega-3 DHA wspomagający rozwój mózgu dziecka.

Poznaj Pregna 250 DHA
Pregna START - nowośćPregna Vomi

Pregna Vomi to suplement diety dla kobiet, które odczuwają dyskomfort w postaci umiarkowanych mdłości związanych z ciążą.

Poznaj Pregna Vomi
* Stanowisko Zespołu Ekspertów PTG w zakresie suplementacji witamin i mikroelementów podczas ciąży. Ginekol. Pol. 2014, 82, 550-553; Wytyczne suplementacji witaminą D dla Europy Środkowej. Endokrynol. Pol. 2013: Vol 64, Nr 4, 319-327