Prosty deser dla mam pragnących słodkiej chwili zapomnienia

Jedne mamy odczuwają zwiększoną ochotę na spożywanie słodyczy dopiero podczas ciąży, inne od zawsze zmagają się z wielkim apetytem na wszystko co zawiera cukier, czekoladę lub owoce. Utrzymanie prawidłowej wagi w ciąży jest niezwykle istotne dla zdrowia mamy i dziecka. Co jednak zrobić jeśli ochota na słodki deser nie mija? Świetnym pomysłem jest skomponowanie własnego deseru na bazie jogurtu greckiego i owoców. Młoda mama nie naraża się tym sposobem na pokusy - zawsze pod ręką ma pełnowartościowy posiłek gaszący zachcianki.

Składniki na owocowy deser w słoiku:

 • kilka łyżek granoli 
 • dojrzałe mango 
 • jedna brzoskwinia
 • garść borówek 
 • garść malin  
 • jogurt grecki 
 • kilka kropel cytryny 
 • łyżka miodu 

Przygotowanie:

 1. Zmiksuj jogurt grecki z odrobiną miodu oraz kilkoma kroplami soku z cytryny. 
 2. W misie blendera połącz miąższ z mango i brzoskwinię. 
 3. Borówki i maliny dokładnie umyj pod bieżącą wodą. 
 4. Na dno dużego słoika wylej pierwszą warstwę jogurtu. Grubość dobierz do wielkości słoika i tego jak wiele warstw chcesz mieć w swoim deserze. 
 5. Pierwszą warstwę jogurtu przykryj musem z mango i brzoskwiń. Następnie nałóż na owoce kilka łyżek jogurtu. Postępuj tak na zmianę, kończąc - według preferencji albo warstwą jogurtu, albo owoców. 
 6. Ostatnią warstwę posyp obficie granolą oraz mieszanką borówek i malin. 
 7. Słoik zakręć i weź następnego dnia ze sobą na spacer do parku, do pracy lub... zjedz go od razu w domu! 
Prosty deser dla mam pragnących słodkiej chwili zapomnienia
Pregna START - nowośćPregna START

Pregna START to suplement diety dla kobiet planujących ciążę, zawierający rekomendowane składniki: kwas foliowy, jod, witaminę D, cynk, cholinę, witaminę B6 oraz witaminę B12.

Poznaj Pregna START
Pregna PLUS

Pregna PLUS to suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, zawierający rekomendowane składniki: kwas foliowy, żelazo, jod, witaminę D oraz kwas omega-3, DHA.

Poznaj Pregna PLUS
Pregna PLUS

Pregna DHA to suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, zawierający kwas omega-3, DHA wspomagający rozwój mózgu dziecka.

Poznaj Pregna DHA
Pregna START - nowośćPregna Vomi

Pregna Vomi to suplement diety dla kobiet, które odczuwają dyskomfort w postaci umiarkowanych mdłości związanych z ciążą, zawiera wyciąg z kłącza imbiru, witaminę B6 oraz magnez.

Poznaj Pregna Vomi
* Stanowisko Zespołu Ekspertów PTG w zakresie suplementacji witamin i mikroelementów podczas ciąży. Ginekol. Pol. 2014, 82, 550-553; Wytyczne suplementacji witaminą D dla Europy Środkowej. Endokrynol. Pol. 2013: Vol 64, Nr 4, 319-327