Szybkie śniadanie dla przyszłej mamy w trzech krokach

Przed wyjściem z domu każda minuta jest na wagę złota i nic dziwnego, że wolisz nie tracić czasu na przygotowanie skomplikowanych dań. Jednocześnie nie chcesz iść na kompromis i sięgać po nie najzdrowszego tosta z serem.

Prosta i szybka owsianka jest rozwiązaniem na Twoje dylematy. Zmieniając dodatki codziennie możesz przeżywać nowe doznania smakowe.


Krok 1: Wybierz składniki na bazę Twojego śniadania

Składniki: płatki owsiane lub płatki jaglane 

Pięć łyżek płatków owsianych lub płatków jaglanych zalej gorącą wodą. 

Krok 2: Wybierz składniki “mokre” Twojego śniadania

Składniki: mleko lub jogurt naturalny 

Kiedy płatki już napęcznieją zalej je mlekiem, jeśli lubisz lub gęstym jogurtem. 

Krok 3: Wybierz składniki “suche” Twojego śniadania 

Składniki: (wedle uznania) jabłko, gruszka 

  1. Wariant I - płatki i jogurt udekoruj pokrojoną w kostkę gruszką i udekoruj posiekanymi orzechami włoskimi.  
  2. Wariant II - na wcześniej przygotowaną bazę połóż pokrojone w kostkę jabłko i posiekane migdały. Całość możesz posypać cynamonem.  
  3. Wariant III - jeszcze ciepłą bazę wymieszaj z łyżką masła orzechowego. Po dokładnym połączeniu się składników dodaj pokrojonego banana i garść malin. 

Smacznego! 

Codziennie inaczej, czyli szybkie śniadanie dla przyszłej mamy w trzech krokach
Pregna START - nowośćPregna START

Pregna START to suplement diety dla kobiet planujących ciążę, zawierający rekomendowane składniki: kwas foliowy, jod, witaminę D, cynk, cholinę, witaminę B6 oraz witaminę B12.

Poznaj Pregna START
Pregna PLUS

Pregna PLUS to suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, zawierający rekomendowane składniki: kwas foliowy, żelazo, jod, witaminę D oraz kwas omega-3, DHA.

Poznaj Pregna PLUS
Pregna PLUS

Pregna DHA to suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, zawierający kwas omega-3, DHA wspomagający rozwój mózgu dziecka.

Poznaj Pregna DHA
Pregna START - nowośćPregna Vomi

Pregna Vomi to suplement diety dla kobiet, które odczuwają dyskomfort w postaci umiarkowanych mdłości związanych z ciążą, zawiera wyciąg z kłącza imbiru, witaminę B6 oraz magnez.

Poznaj Pregna Vomi
* Stanowisko Zespołu Ekspertów PTG w zakresie suplementacji witamin i mikroelementów podczas ciąży. Ginekol. Pol. 2014, 82, 550-553; Wytyczne suplementacji witaminą D dla Europy Środkowej. Endokrynol. Pol. 2013: Vol 64, Nr 4, 319-327