Zupa krem z ciecierzycy

To niesamowicie zdrowe danie będzie bombą witaminową dla Ciebie i dziecka. Choć ciecierzyca długo nasiąka wodą, samo przygotowanie zupy na szczęście nie jest czasochłonne!


Składniki:

  • szklanka suchej ciecierzycy (do namoczenia),
  • garść pestek dyni (do podsmażenia na patelni),
  • garść świeżej natki pietruszki (do posypania gotowej zupy),
  • 2 niewielkie, obrane pomidory,
  • 1 biała cebula,
  • 1 czerwona cebula,
  • świeża włoszczyzna,
  • odrobina soli i pieprzu

Przygotowanie:

Ciecierzycę wstaw do wody na kilka godzin, aby odpowiednio nasiąknęła przed gotowaniem. Po około 8-9 godzinach odsącz ziarna i delikatnie przepłucz. Następnie gotuj ciecierzycę aż do uzyskania wystarczająco miękkich kulek (pojedyncza kulka powinna dać się rozgnieść). W tym samym czasie w drugim garnku gotuj włoszczyznę. Możesz ją doprawić według własnych preferencji. Wykorzystaj czas gotowania na podsmażenie pestek dyni, obranie pomidorów oraz cebuli. Kiedy ciecierzyca i włoszczyzna będą gotowe, na osobnej patelni podsmaż czerwoną i białą cebulę z obranymi pomidorami - dodaj do nich trochę pieprzu i soli. Przesiej ciecierzycę przez sitko i wsyp do garnka z włoszczyzną. Całość zblenduj razem z podsmażonymi pomidorami i cebulą. Przed podaniem dosyp pestki oraz dodaj świeżą natkę pietruszki. Smacznego!

przepisy Pregna
Pregna START - nowośćPregna START

Pregna START to suplement diety dla kobiet planujących ciążę, zawierający rekomendowane składniki kwas foliowy, jod, witaminy D, cynk oraz witaminę B6.

Poznaj Pregna START
Pregna PLUS

Pregna PLUS to suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, zawierający rekomendowane składniki kwasu foliowego, żelaza, jodu i witaminy D.

Poznaj Pregna PLUS
Pregna PLUS

Pregna 250 DHA to suplement diety dla kobiet w ciąży, zawierający kwas omega-3 DHA wspomagający rozwój mózgu dziecka.

Poznaj Pregna 250 DHA
Pregna START - nowośćPregna Vomi

Pregna Vomi to suplement diety dla kobiet, które odczuwają dyskomfort w postaci umiarkowanych mdłości związanych z ciążą.

Poznaj Pregna Vomi
* Stanowisko Zespołu Ekspertów PTG w zakresie suplementacji witamin i mikroelementów podczas ciąży. Ginekol. Pol. 2014, 82, 550-553; Wytyczne suplementacji witaminą D dla Europy Środkowej. Endokrynol. Pol. 2013: Vol 64, Nr 4, 319-327