Więcej nie znaczy lepiej

Więcej nie znaczy lepiej - czyli jak mądrze uzupełniać składniki odżywcze podczas ciąży i w okresie karmienia piersią

To, że podczas ciąży, a tym bardziej w okresie karmienia piersią nie należy jeść za dwoje wie już każda kobieta. Wysoka jest również świadomość faktu, że niektóre składniki odżywcze powinno się uzupełniać w tych okresach za pomocą suplementów diety, dedykowanych kobietom ciężarnym i karmiącym. Jednak nie każda przyszła i karmiąca mama wie, że tylko niektóre dostępne na polskim rynku preparaty mają optymalny, rekomendowany przez Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego skład. Wiele mam zastanawia się również, jaki preparat wybrać, by mieć poczucie, że robią to co najlepsze dla maleństwa oraz dla własnego organizmu.

Rozważając wybór odpowiedniego suplementu diety, kobieta planująca ciążę, będąca w ciąży lub karmiąca piersią powinna wziąć pod uwagę 3 kryteria:

  1. Czy dany produkt - ze względu na swój skład - jest polecany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne?
  2. Czy dany suplement cieszy się uznaniem lekarzy?
  3. Czy preparat, którego zakup rozważa kobieta, cieszy się zaufaniem innych konsumentek i czy jest chętnie przez nie wybierany?

Jeśli produkt spełnia te kryteria, przyszła lub karmiąca mama może mieć pewność dobrze dokonanego wyboru.


Pregna PLUS® - trzy razy tak! Pięć najważniejszych składników zamiast „bomby witaminowej”

Preparat Pregna PLUS, w formie nowoczesnego nutraceutyka, to specjalistyczny produkt, zawierający wyłącznie najważniejsze i rekomendowane dla kobiet w ciąży składniki, w ilościach zalecanych przez Ekspertów Ginekologii i Położnictwa: kwas foliowy, żelazo, witaminę D, kwasy DHA oraz jod. Preparat polecany jest również kobietom planującym ciążę i karmiącym piersią.

Skład Pregna PLUS® został ustalony w oparciu o współczesną wiedzę medyczną, która wyraźnie wskazuje na fakt, że „więcej nie znaczy lepiej”. W przypadku kobiet ciężarnych i karmiących, zarówno niedobór określonych składników, jak też ich nadmiar może być niekorzystny - dla mamy i dla delikatnego organizmu maleństwa. Większość potrzebnych substancji odżywczych świadoma mama dostarcza sobie i dziecku za pomocą prawidłowej i zróżnicowanej diety. Dlatego preparaty zawierające po kilkanaście składników i nie posiadające rekomendacji PTG wcale nie muszą być dla niej „idealne”.

Przeładowane witaminami i mikroelementami suplementy mogą nie służyć dobrze mamie i jej rozwijającemu się maleństwu. Nie tylko nie ma potrzeby suplementować tych składników, które kobieta bez problemu dostarcza organizmowi w codziennej diecie. Ale są wręcz takie składniki, których nie powinno się suplementować podczas ciąży, np. witamina A (tzw. składniki wątpliwe).

Nutraceutyk Pregna PLUS tworzą wyłącznie składniki, których pozytywny wpływ jednoznacznie udowodniono i których suplementacja jest rekomendowana przez specjalistów.

Dodatkowo warto wspomnieć, że Pregna PLUS® to obecnie nr 1 w Polsce, w kategorii preparatów witaminowych dla kobiet w ciąży. To preparat witaminowy najchętniej kupowany przez kobiety w ciąży.

Źródło:
„Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie stosowania witamin i mikroelementów u kobiet planujących ciążę, ciężarnych i karmiących”, Ginekologia Polska 2014, 85, 395-399.

Więcej nie znaczy lepiej
Pregna START - nowośćPregna START

Pregna START to suplement diety dla kobiet planujących ciążę, zawierający rekomendowane składniki: kwas foliowy, jod, witaminę D, cynk, cholinę, witaminę B6 oraz witaminę B12.

Poznaj Pregna START
Pregna PLUS

Pregna PLUS to suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, zawierający rekomendowane składniki: kwas foliowy, żelazo, jod, witaminę D oraz kwas omga-3, DHA.

Poznaj Pregna PLUS
Pregna PLUS

Pregna DHA to suplement diety dla kobiet w ciąży, zawierający kwas omega-3, DHA wspomagający rozwój mózgu dziecka.

Poznaj Pregna DHA
Pregna START - nowośćPregna Vomi

Pregna Vomi to suplement diety dla kobiet, które odczuwają dyskomfort w postaci umiarkowanych mdłości związanych z ciążą, zawiera wyciąg z kłącza imbiru, witaminę B6 oraz magnez.

Poznaj Pregna Vomi
* Stanowisko Zespołu Ekspertów PTG w zakresie suplementacji witamin i mikroelementów podczas ciąży. Ginekol. Pol. 2014, 82, 550-553; Wytyczne suplementacji witaminą D dla Europy Środkowej. Endokrynol. Pol. 2013: Vol 64, Nr 4, 319-327